W jaki sposób skutecznie pozycjonować bloga lub stronę firmową?

Założyłeś ciekawego bloga i chciałbyś na nim zarabiać? Musisz zatem wiedzieć, że jest to możliwe tylko pod warunkiem przyciągnięcia na stronę sporej liczby czytelników. Najłatwiejszym na to sposobem będzie uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google.

Czym jest pozycjonowanie i dlaczego warto?

Załóżmy, że posiadasz stronę internetową z bardzo interesującą i przydatną treścią, jednak nie słyszałeś jeszcze o czymś takim jak pozycjonowanie stron. Może się więc okazać, że pomimo tego bardzo mało osób będzie Cię odwiedzać. W tym momencie musisz dowiedzieć się o istnieniu takich algorytmów jak Panda czy Pingwin.

Na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach znajdą się tylko te strony internetowe, które posiadają bardzo dużą ilość wartościowych linków wychodzących. Musisz więc zadbać o to, aby w innych miejscach Sieci pojawiły się treści linkujące do Twojego serwisu lub bloga. Nie chodzi jednak koniecznie o jak największą liczbę linków otoczonych śmieciowej jakości, albo co gorsza skopiowaną z innych źródeł treścią. Ważne jest również to, by linki te pochodziły  głównie ze stron o wysokim wskaźniku Page Rank.

Content is the king ? czyli rola profesjonalnej treści w pozycjonowaniu stron

Skuteczne pozycjonowanie może się udać tylko wówczas, gdy zdobywać będziesz linki pod wiele różnych fraz i słów kluczowych, najlepiej co najmniej kilkoma metodami. Można oczywiście korzystać z darmowych stron typu pressel pages czy katalogów, lecz ograniczając się do takich działań cudów niestety zdziałać się nie da.

Liczy się przede wszystkim czytelna, wartościowa i całkowicie unikalna treść, która pozwala rozwiązywać prawdziwe potrzeby realnych użytkowników Internetu.

Linkując główny serwis musisz skupić się zatem na podstawowych założeniach content marketingu. Tak napisane artykuły cieszą się na tyle dużym zainteresowaniem, że są one nie tylko linkowane na branżowych blogach i forach, lecz również chętnie komentowane i udostępniane w mediach społecznościowych.

Stajesz się tym samym w oczach internautów prawdziwym ekspertem. Będzie to bardzo dobrze widziane przez Google, a w konsekwencji znacząco zwiększy szanse na spektakularny sukces w pozycjonowaniu.

Na zakończenie:

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu artykułowi pojęcie pozycjonowania nie jest już dla Ciebie całkowicie obce. W kolejnych tekstach poznasz już konkretne metody pozyskiwania wartościowych linków pozycjonujących.

http://www.allf.pl/reklama 

| Kategoria: Pozycjonowanie | | Odsłony: 6111 Drukuj E-mail

 

Katalogi stron od lat stanowią podstawę działań SEO. Jednakże, zmiany algorytmów Google sprawiają, że przy dodawaniu do nich stron należy brać pod uwagę wiele czynników oraz robić to umiejętnie. Wówczas katalogowanie stron nadal przynosić będzie pożądany skutek. Aktualny algorytm Google, Pingwin 4.0, obniża bowiem pozycje stron wykorzystujące linki niskiej jakości. Obecnie liczy się bowiem nie tyle ilość linków, co ich jakość. 

 

Rodzaje katalogów internetowych

 

Zasadniczo, dzielone są one na:

- tematyczne

- branżowe

- firmowe

- katalogi SEO

Większość wartościowych katalogów jest płatna. Płatności dokonuje się kartą, sms-em lub multikodem. Istnieją też katalogi bezpłatne.

 

Koszty katalogowania stron

 

Najczęściej koszt pojedynczego wpisu to kwota od kilku do kilkunastu złotych. Koszt dodania linków do czołowych katalogów polskich (link poniżej) może wynieść kilkaset złotych, w zależności od wybranych opcji (niektóre katalogi oferują różne wersje wpisów).

Można również korzystać z ofert sklepów SEO, które oferują pakiety wpisów. Ich koszt jest różny. Wpisanie do ok. 20-30 katalogów to koszt w granicach 200 zł.

 

Gdzie warto dodawać strony?

 

Do najbardziej wartościowych katalogów stron należą katalogi płatne, prowadzone głównie przez największe portale jak Gazeta, Onet, Wirtualna Polska, Interia czy Dziennik Internautów. Katalogi dużych portali należą do zdecydowanie najbardziej wartościowych, gdyż dają pewność, że zachowają swoje wysokie standardy, jakość oraz moderację wpisów, a przez to nie zostaną ukarana przez Google w żaden sposób. Listy najlepszych katalogów można znaleźć w sieci. Spis taki stworzył m.in. specjalista SEO http://katalog-firmy.net/blog/najlepsze-katalogi-lista-jacka. 

 

Dodawanie stron do katalogów - na co zwróć uwagę?

 

Dodając strony do katalogów należy pamiętać o kliku zasadach. W przeciwnym razie nawet obecność w mocnych i wartościowych katalogach może nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić.

Elementy, na które należy zwrócić uwagę to m.in.:

- odpowiedni tytuł wpisu, najlepiej oparty na nazwie marki oraz nazwie usługi

- odpowiednie tagi i kategorie

- unikalny opis wpisu, aby uniknąć zduplikowanego contentu

- rozłożenie dodawania wpisów w czasie - szczególnie ważne w przypadku nowych stron oraz stron dodanych do długiej listy katalogów

Po dodaniu strony do katalogu, należy upewnić się, że wpis został zaindeksowany przez Google. W przeciwnym razie wpis nie przyniesie skutku.

 

Dodawanie stron z adresami https

 

Katalogi firm i katalogi stron firmy Allf są wartościowe i systematycznie moderowane, akceptują wpisy witryn, z adresami http, jak również z https. Oferujemy również usługę katalogowania, czyli zlecenia nam dodania Twojej strony do wszystkich naszych katalogów. Uzyskasz pewność, że Twoja strona zostanie szybko i sprawnie opublikowana, a przygotowane przez nas unikalne opisy będą spełniać wszelkie wytyczne wyszukiwarek.

https://falco-jc.pl

https://katalog.mistrzu.com

https://best-in.pl

https://info-firm.net

https://www.qlweb.info

https://www.prweb.pl 

https://www.bluen.pl

https://infofresh.pl

https://allie.pl

https://katalog-firmy.biz

https://all8.pl

https://az-net.pl

https://greenbrand.pl

https://novin.pl

 

Najlepsze katalogi stron - Top 100

https://najlepszekatalogi.pl

 

Co poza katalogami?

 

Wpisy do katalogów stron warto wesprzeć innymi działaniami. Na pewno należy wykorzystać marketing w sieciach społecznościowych. Choć linki w społecznościowych mają z reguły atrybut nofollow, to również okażą się przydatne. Portale social media mogą być też użyte do przyspieszenia indeksacji wpisów do katalogów stron, w przypadkach takich jak opisany wyżej.

 

| Kategoria: Pozycjonowanie | | Odsłony: 10528 Drukuj E-mail