Optymalizacja stron internetowych to usługa polegająca na wdrożeniu sugerowanych przez audyt SEO zmian i działania sprawiające trwały wpływ na poprawę jakości strony www.

Audyt SEO wskazuje co należy poprawić i zmodyfikować na stronie, by była on atrakcyjna dla wyszukiwarek. Następnym krokiem jest optymalizacja strony. To fundamentalna czynność, która powinna być wykonana jeszcze przed pozycjonowaniem. Zmodyfikujemy stronę pod kątem jej widoczności, dokładnie ją przebudujemy, tak aby strona internetowa była dobrze postrzegana przez Internautów oraz aby była lepiej odczytywana przez roboty wyszukiwarek i pojawiała się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Wdrożymy modyfikacje, które skutecznie i pozytywnie wpłyną na zgodność strony ze standardami wyszukiwarki.

Optymalizacja strony www pozytywnie wpływa na wartość serwisu www.

W zakres prac związanych z optymalizacją wchodzi dostosowanie kodu źródłowego strony do standardów aby strona zyskała na czytelności i przejrzystości. Uporządkowanie hierarchii nagłówków i metadanych. Przeanalizowanie oraz prawidłowo umiejscowienie słów kluczowych istotnych dla Klienta. Przyspieszenie szybkości ładowania się witryny oraz zoptymalizowanie linków wewnętrznych.